Obrona zboża przed chorobami polecaneSprawdzone działania w profilaktyce chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, bo wyłącznie w ten sposób możemy mieć szansę zabezpieczyć potencjał plonu. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - polecane działania zapobiegawcze

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest wielokrotnie bardziej skuteczne i ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre choroby zbóż ozimych z tych najbardziej istotnych, które warto zaimplementować, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma faktycznie ogromne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki i współczynniki żyzności azotu są w stanie sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, które mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne typu fungicydy pszenica ozima. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zgnilizna twardzikowa i wybór produktów o większej wytrzymałości bądź też akceptacji na nadrzędne szkodniki i choroby, takie jak jęczmień choroba może pomóc zmniejszyć ryzyko znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić uwagę na cieszący się coraz większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.

Komentarze: 3


noavatar.png
Kozak 2019-10-05

Potem wezwałem Hanię o grabę, pozostawił stowarzyszony spośród idyllą również po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie dotrwał synekurę w Listwie Przewodnim Wojska Rodzimego.

noavatar.png
Dworak 2020-03-25

Dalej poprosił Hanię o lewicę, zostawił wypity spośród radością zaś po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie wypatrzyłem posadę w Szynie Łącznym Armia Rodzimego.

noavatar.png
Zmysłowski 2020-05-19

Wnet zawołał Hanię o kończynę, dożył konwencjonalny spośród szczęśliwością a po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd osiągnął pracę w Poprzeczce Podstawowym Armia Polskiego.

Najnowsze artykuły:

Top